Inne postępowania

Kontakt:

poznan@zfrsa.pl

Postępowania

Spółka z branży elektroniki użytkowej

Status: W toku
Sąd: Sąd Rejonowy Poznań – Stare Miasto

Naszym klientem jest spółka oferująca elektronikę użytkową, cechującą się najlepszym stosunkiem oferowanych parametrów do ceny. Oferta spółki to m.in. tablety multimedialne, smartfony, wideorejestratory samochodowe i kamery sportowe, nawigacje samochodowe, smartwatche i akcesoria. Produkcja urządzeń odbywa się w fabryce w Chinach, z kolei dział badań i rozwoju jest nadzorowany przez inżynierów z Europy.

01.06.2016

Informacja o przyjęciu układu

+

W dniu 1 czerwca 2016 r. Wierzyciele restrukturyzowanej spółki przyjęli w toku wstępnego zgromadzenia wierzycieli proponowany przez Spółkę układ.

Spółka reprezentowana jest w postępowaniu przez doradcę restrukturyzacyjnego dr Patryka Filipiaka, Prezesa Zarządu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Specjaliści z ZFR S.A. przy współpracy ze spółką przygotowali propozycje układowe wraz z uzasadnieniem, które w efekcie przekonały wierzycieli do głosowania za układem.

Za przyjęciem zaproponowanego przez restrukturyzowaną spółkę układu zagłosowała większość z kilkunastu wierzycieli, co świadczy o ich przekonaniu, że spółka będzie funkcjonowała z zyskiem, a wierzyciele zostaną zaspokojeni w wyższym stopniu, aniżeli miałoby to miejsce w przypadku upadłości obejmującej likwidację majątku dłużnika.

Restrukturyzowana spółka funkcjonuje na wymagającym, konkurencyjnym rynku elektroniki użytkowej od blisko  10 lat, osiągając w tym czasie wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień, a także zdobywając uznanie klientów w ponad 20 krajach. W 2015 r. Spółka w obliczu trudności z zachowaniem płynności wdrożyła działania restrukturyzacyjne oraz przystąpiła do rozmów z wierzycielami. Wszczęto również procedurę sądową zmierzającą do poddania pod głosowanie wierzycieli układu w trakcie wstępnego zgromadzenia wierzycieli. Głównym celem układu jest restrukturyzacja zobowiązań Spółki i zachowanie ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa.